5.aprīlī plkst. 18.00 Jēkabpils Tautas namā atklās Jekaterinas Grahoļskas–Krjukovskas darbu izstādi „Atgriešanās”. Izstādē būs eksponēti gandrīz 30 akvareļa un datorgrafikas tehnikā radīti darbi, kuros iemūžināti Jēkabpils, Jersikas un kopš bērnu dienām mīļie Krakovas dabas skati. Eksponātu vidū ir arī ilustrācijas vairākām latviešu tautas pasakām un  Čaikovska baletam „Riekstkodis”.

Jekaterina ir jēkabpiliete, Daugavpils universitātē ieguvusi zīmēšanas skolotājas specialitāti un tagad savas prasmes nodod Jēkabpils Bērnu un jauniešu centra pulciņu apmeklētājiem.

Māksliniece ir radoša un kopā ar saviem kolēģiem ir noorganizēja Latvijā pirmo sketčingu (angļu val. sketch – skice, uzmetums), kas citur pasaulē ir ļoti populārs.  Šī tehnika paver iespēju īsā laikā vizualizēt daudzus objektus un notikumus.

Tālākos plānos māksliniecei padomā ir arī multfilma par senu vēsturisku personību -  Latgales valsts ķēniņu Visvaldi. Māksliniece ir izpētījusi vēstures faktus, jau ir tapusi vesela kaudze zīmējumu, bet, lai ideju realizētu līdz galam, vajadzīgi prāvi līdzekļi un jāmeklē sponsori.