Pasta ielas neapdzīvotās pelēkās mājas, šķiet, kļuvušas priecīgākas, jo noticis brīnums -  to logi  raugās garāmgājējos krāsainām acīm -  Jēkabpils talantīgo mākslinieku āra apstākļiem īpaši veidotām gleznām. – Tas ir interesants un vērtīgs projekts, tas bagātina mūsu zināšanas par Pasta ielu un ļaudīm, kas dzīvojuši šais mājās.

Varbūt kāds no krāsainajiem logiem atsauks atpakaļ kādu mājas saimnieku, kurš izbraucis no Latvijas, - sajūtās dalījās Domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs.  

– Kad sāk darboties iztēle, rodas vērtīgi darbi. Kad meistars ienāk telpā, telpa uzelpo. Kad mākslinieks ienāk vidē, vide uzelpo, - Pasta ielas krāsainības atklāšanas pasākumā rezumēja Kultūras pārvaldes dirtektore Inta Ūbele.    

Pavisam mākslinieki uzgleznojuši 16 gleznas, vispirms iepazīstot  katras mājas un to saimnieku dzīves stāstu.

Pasta iela 54.ēkas logus ietērpuši  Arhitektūras un plānošanas nodaļas darbinieki Sanda Mālniece, Laura Krastiņa, Oskars Elksnis, Zane Lapinska un Mārīte Breimane. Māksliniece Sanda Mālniece stāsta, ka ēka būvēta 1918.gadā, un tai raksturīgs tā laika apbūves stils, tāpēc izlēmuši logus ierāmēt  krāšņos kokgriezumu rakstos, kas bijuši raksturīgi vecticībnieku mājām.

Savukārt ēka Pasta ielā 79 celta 1912.gadā. Māksliniece Ruta Štelmahere teic, ka  labu laiku par mājas īpašniekiem neko nav zinājusi, pēdīgi noskaidrojies, ka viņi  Otrā pasaules kara laikā aizbraukuši uz Ameriku un, protams, skumuši pēc Latvijas un mājām, tāpēc gleznas ir stāsts par cilvēku un tur viss ir juku jukām, kā jau dzīvē -  bērnība, mīlestība, šķiršanās, prieks un bēdas, pagātne, nākotne. Gleznas šai mājai radījuši arī citi studijas „Slieksnis” mākslinieki - Ina Gelecka, Solvita Cīrule,  Dina Lukstiņa un Gaida Rešetņikova.

Daudziem jēkabpiliešiem vēl atmiņā traģiskais atgadījums, kas notika pasta ielas 83.mājā. māksliniece Gita Cankale teic, ka gleznā attēloti aizkari košās krāsās un balti putni, lai neredzam tikai šīs mājas bēdīgās lietas, bet raugāmies uz dzīvi cerīgāk, raugāmies augšup un saskatām debesis un putnus.

91.mājas logi pasauli tvers Jāņa Urtāna, Mētras Štelmaheres un Vēsmas Lukstiņas redzējumā. Dažus logus ietērpuši Viesītes Mūzikas un mākslas skolas skolotāja Inga Bartkeviča kopā ar skolniecēm Eniju Ārāju Diānu Beļausku, Eivu Kristu Dronku, Kati Katrīnu Jaškovu,  Lieni Kļaviņu un Eviju Kovrigo.

 Pasākumā piedalījās vairāki Pasta ielas iedzīvotāji, kas atzinīgi novērtēja realizēto projektu un solījās pieskatīt gleznas, lai kādam neienāktu prātā tās sabojāt.

Projektu atbalstīja SIA „Jēkabpils PMK”, SIA „Ošukalns” un SIA „Ošukalns celtniecība”, kas izgatavoja planšetes apgleznošanai.

{gallery}JRP/gleznas{/gallery}